08.04.2013Noc 1001 Baśni tuż tuż...

13 kwietnia 2013r. (sobota) w godz. 19:00 - 02:00 w Ośrodku Teatralnym MASKI w Poznaniu, przy al. Niepodległości 26 (DS Hanka), odbędzie się Noc 1001 Baśni.

Podczas Nocy posłuchać będzie można baśni z różnych stron i regionów świata, opowiadanych przez bajarzy i bajarki, a także przedstawić własne. Opowieści ilustrowane muzyką przeznaczone są głównie dla dorosłych słuchaczy, jednak młodsi będą także mile widziani. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja LuxSfera i grupa Baśnie Właśnie.

Bilety na całe wydarzenie kosztują 10 zł, będą do nabycia w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka), a także na miejscu wydarzenia.

Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na cel charytatywny. Będzie to wsparcie działalności pracowni artystycznej Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Poznaniu. W tym roku pracownia nie otrzymała dofinansowania na część swoich działań. Grupa Baśnie Właśnie pragnie wspomóc MONAR w możliwości ich realizowania.

Czyli nie tylko możemy miło spędzić wieczór z baśniami, ale także pomagamy innym. Między innymi po to powstały baśnie. Żeby dawać nadzieję.

Będą miejsca, ale zachęcamy - weźcie śpiwory, poduszki, termosy z kawą, kanapki i przyjdźcie na ... Noc 1001 Baśni.

(!) Opowiadający podczas wieczoru są zwolnieni z opłaty wstępu (!)
Każdy może podczas tego wydarzenia opowiedzieć jedną baśń (limit czasowy: do 15 minut), zapraszamy Was do wspólnego opowiadania! Jeśli chcesz podzielić się z innymi swoją ulubioną baśnią albo taką, która jest Ci szczególnie bliska - napisz do nas na s.goralczyk@luxsfera.org.pl
w tytule maila wpisz "NOC 1001 BAŚNI - zgłoszenie"
prosimy o podanie imienia, nazwiska, telefonu kontaktowego, a także tytułu opowiadanej baśni.

Baśnie Właśnie na Facebooku www.facebook.com

Noc 1001 baśni na Facebooku www.facebook.com

Pracownia MonArt pracowniamonart.blogspot.com
Pracownia wspiera m.in. osoby będące w trudnych sytuacjach życiowych, dzieci ze świetlic socj­oter­apeu­tycz­nych i domów dziecka, osoby doświadczające przemocy, rodziny osób uzależnionych, seniorów i niep­ełno­spra­wnyc­h. Działa ona na styku arteterapii i terapii zajęciowej prowadząc np. warsztaty wikliniarskie, witrażu, ceramiki, rękodzieła oraz bębniarskie. Uczestnikom prowadzone warsztaty pomagają radzić sobie z trudnościami, złapać oddech, uwierzyć we własne możliwości, wyjść na prostą.

baśnie_plakat.jpg

baśnie_plakat.jpg baśnie_plakat