Rodzaj wydarzenia

literackie

Mała Scena Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie
2015-11-22
06.11.2015Salon Poezji "Nuta człowiecza"
Tarnów MBP

Bohaterami najbliższego, listopadowego Salonu Poezji pt: "Człowiecza nuta" będą poeci: Józef Czechowicz i Roman Honet. Pierwszy z nich to jeden z najo­rygi­naln­iejs­zych poetów okresu międzywojennego, który w wielu swoich wierszach zawarł dojmujące poczucie przemijania, katastrofy, odchodzenia. W twórczości Romana Honeta - jednego z ciekawszych poetów współczesnych, tegorocznego laureata nagrody im. W. Szymborskiej - głównym wątkiem, który porusza jest granica między życiem a śmiercią. Choć tak odlegli od siebie, ci dwaj poeci zdają się być wyrazicielami tych samych odwiecznych ludzkich lęków, w inny sposób wyrażanych.

Salon Poezji pt: „Człowiecza nuta” organizowany jak zwykle przez Miejską Biblioteką Publiczną i Tarnowski Teatr, odbędzie się 22 listopada (niedziela), o godz. 11.00 na Małej Scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Wiersze w interpretacji aktorów: Ireneusza Pastuszaka i Kamila Urbana usłyszymy w oprawie muzycznej skrzypiec i wiolonczeli. Przewodnikami po życiu i twórczości Czechowicza i Honeta będą Tadeusz Trytek i Sylwia Smoleń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Nuta człowiecza plakat.jpg Nuta człowiecza plakat
jpg, 3.4 MiB, 7016x9922