10.11.2015WIELKIE OTWARCIE!

Uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło 24 października w samo południe. Od tej chwili nowa siedziba Biblioteki stoi otworem dla wszystkich zain­tere­sowa­nych­.

Tadeusz Pogoda, burmistrz Świecia, podkreślał, że: - taka instytucja kultury, jak Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu jest potrzebna każdej społeczności lokalnej, jak drogi, chodniki, kanalizacja i wodociągi. Bez tego nie można żyć.

Tego dnia setki osób skorzystało z możliwości obejrzenia nowej siedziby Biblioteki. Jedni przyszli po to, by zobaczyć jej wnętrza, inni by podziwiać grafiki Sviatlany Dzemidovich i Łukasza Lewandowskiego, ale większość - by skorzystać z atrakcji zaplanowanych na ten dzień.

A było w czym wybierać – zabawne przedstawienie grupy teatralnej „Pogromcy sceny” o wszystko mówiącym tytule „Kandydatki na żonę”. :-D Gawęda historyczna Józefa Szydłowskiego pn. „Świecie w starej gazecie”, warsztaty dla dzieci „Lokomotywa w Bibliotece”. Doskonale wypadło też spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem, dotyczące „Magii słowa”. Nie zabrakło chętnych do pokonania biblioteki w PuBQuizie. Emocje sięgały zenitu, zwłaszcza, że walka była bardzo wyrównana i nie obyło się bez dogrywki. Ostatecznie mistrzowie wiedzy – „Biblioteka i przyjaciele i pies”, obronili tytuł, ale łatwo nie było!:-D Na koniec koncert Laboratorium Pieśni - pieśniarek, które w wielogłosie zaprezentowały pieśni ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie i skandynawskie, przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych instrumentów etnicznych. Było klimatycznie!

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Świecie MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo