12.04.2013Spotkanie autorskie z Jerzym Strukiem

„Mój krzyk o dobro! Kogo wzruszy?”

6 marca 2013 r. odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie spotkanie autorskie z poetą - Panem Jerzym Strukiem. Naszemu gościowi towarzyszył pianista - Pan Romuald Andrzejewski i gitarzysta Pan Jacek Osmyk. Organizatorami spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji obchodów Gminnego Dnia Kobiet.
Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez autora reklamował jego najnowszą książkę pt. „Krzyk o dobro”. Wiele miejsca Pan Jerzy poświęcił kobietom i miłości z racji obchodzonego ich święta. Zaproszony gość od najmłodszych lat był zainteresowany muzyką, szachami i poezją. Wiersze zaczął pisać już w 16-tym roku życia, będąc uczniem Liceum Ogól­noks­ztał­cące­go w Międzychodzie. Zadebiutował w 1997 r. tomikiem pt. „Jesteśmy”. Dwa lata później ukazała się druga książka poetycka pt. „Rysa absolutna”. Po dziesięciu latach poeta - po zdarzeniu, które całkowicie odmieniło jego życie - powrócił z trzecim tomem wierszy pt. „przed… Po…” W marcu 2010 r. ukazała się czwarta książka poetycka autora pt. „Być uczniem miłości”. Również w tym samym miesiącu powołał do życia zespół poezji śpiewanej ARETE. Natomiast we wrześniu 2012 roku światło dzienne ujrzała najnowsza książka autora pt. „Krzyk o dobro”.

plakat.jpg plakat