17.11.2015Spotkanie autorskie z Marią Wiernikowską

18 listopada br. o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbędzie się spotkanie z Marią Wiernikowską - dziennikarką, reporterką i korespondentką wojenną. Studiowała italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim i Jagiellońskim. Występowała w Piwnicy pod Baranami. W 1977 r. zdobyła główną nagrodę na festiwalu piosenki studenckiej, ex aequo z Jackiem Kaczmarskim. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1982 r. w Radio France Internationale (RFI). Współpracowała także z BBC. Po 1989 r. rozpoczęła pracę w Polskim Radiu. Później pracowała także w Radiu ZET. Pisała relacje dla Gazety Wyborczej. Przez wiele lat tworzyła reportaże i materiały dla Telewizji Polskiej - relacjonowała konflikty zbrojne m.in. z Jugosławii, Czeczenii i Afganistanu, a także klęski żywiołowe m.in. tzw. powódź tysiąclecia, która dotknęła Polskę w 1997 roku. Jest laureatką wielu nagród, m.in.: Nagrody Polskiego PEN Clubu i Nagrody im. Dariusza Fikusa. Napisała trzy książki: Zwariowałam czyli widziałam w Klewkach (2005), Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela (2013) oraz Widziałam. Opowieści wojenne (2014).

Wydarzenie odbędzie się, w ramach realizacji bibliotecznego projektu Opowieści z życia wzięte. Inte­rdys­cypl­inar­ne spotkania z twórcami, dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.
Zapraszamy!

Spotkanie_Maria_Wiernikowska.jpg Spotkanie_Maria_Wiernikowska