Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko
62-270 Kłecko
23.11.2015Konkurs artystyczny ,,Nadchodzi nowy świat''
Kłecko BPMiGK

Regulamin Konkursu „Nadchodzi nowy świat”

I. Postanowienia ogólne
1. Niniejszy Regulamin określa zasady Konkursu "Nadchodzi nowy świat”, zwanego dalej konkursem.
2. Organizatorami konkursu są: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko.Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie
3. Celem konkursu jest:
a) popularyzacja literatury młodzieżowej z nurtu tzw. dystopii („Igrzyska śmierci” S. Collins t.1-3, „Niezgodna”, „Zbuntowana”, „Wierna” V. Roth, „Więzień labiryntu” J. Dashner t. 1-3)
b) rozwój myślenia twórczego i umiejętności manualnych,
c) rozwój umiejętności społecznych,
d) rozwój kompetencji literackich.
4. Etapy konkursu, poza jednym, opierają się wyłącznie na tytułach podanych powyżej.
5. Konkurs trwa od 16 listopada 2015 r. do 20 czerwca 2016 r.
6. Konkurs odbędzie się, jeśli do uczestnictwa w nim zgłosi się co najmniej pięć drużyn.
II. Uczestnictwo w konkursie
1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu gnieźnieńskiego.
2. W konkursie uczestniczą drużyny 2-3-osobowe. Drużyny mogą (ale nie muszą) rekrutować się z jednej i tej samej szkoły.
3. Drużyny wybierają sobie dorosłego opiekuna. Może to być (ale nie musi) nauczyciel, bibliotekarz z biblioteki szkolnej lub publicznej albo osoba w ogóle nie związana ze szkołą lub biblioteką. Nie może to być dorosły uczeń szkoły ponadgimnazjalnej.
4. Opiekun pozostaje w kontakcie mailowym z Organizatorami, przekazuje zadania do wykonania i dopilnowuje, aby terminowo były one realizowane.
III. Zasady konkursu
1. Konkurs ma charakter etapowy.
2. Zgłoszenia do uczestnictwa w konkursie należy przysyłać na adres: biblioteka@czerniejewo.pl, biblioteka@gniezno.pbp.poznan.pl oraz biblioteka.klecko@gmail.com w terminie do 30 listopada 2015 r.
3. Zgłoszenia powinny zawierać imiona i nazwiska uczestników, rodzaj szkoły, klasę, imię i nazwisko Opiekuna oraz adres mailowy Opiekuna.
4. Pierwszy etap polega na wykonaniu przestrzennej pracy plastycznej, której tematem jest świat istniejący w jednej z podanych książek. Forma i wielkość dowolna. Uczestnicy konkursu wykonują pracę samodzielnie. Prace należy dostarczyć do siedziby PBP w Poznaniu Filia w Gnieźnie, ul. Mieszka I 27 w terminie do 31 stycznia 2016 r.
5. Drugi etap polega na nakręceniu krótkiego filmu (od 5 do 10 minut) przedstawiającego wybraną scenę z podanych wcześniej książek. W filmie mogą brać udział oprócz uczestników konkursu dodatkowo zaangażowane osoby. Film należy przesłać na adresy mailowe podane w punkcie 2 rozdziału III regulaminu w terminie do 29 lutego 2016 r.
6. Trzeci etap polega na przygotowaniu stroju dla jednego z bohaterów podanych wcześniej książek. Do 31 marca 2016 r. należy dostarczyć na adresy mailowe podane w punkcie 2 rozdziału III regulaminu fotografie prezentujące strój w różnych ujęciach.
7. Czwarty etap polega na napisaniu recenzji książki z nurtu dystopii przeczytanej przez uczestników dodatkowo, spoza listy tytułów podanej przez Organizatorów. Do 30 kwietnia należy przesłać recenzję na adresy mailowe podane w punkcie 2 rozdziału III regulaminu.
8. Maj zostanie przeznaczony na przypomnienie sobie treści podanych wcześniej książek.
9. Zadania będą oceniane przez Komisję w składzie: Lilianna Dorodzała-Kowalewska (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie), Katarzyna Wilczkowska (Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie), Joanna Kluczyńska (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko). Za wykonanie zadań będą przyznawane punkty od 1 do 10. O decyzjach Jury informowani będą Opiekunowie grup.
10. W czerwcu odbędzie się finał konkursu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie. Podczas finału zostaną zaprezentowane prace plastyczne, stroje oraz filmy wszystkich grup konkursowych. Ostatnią częścią konkursu będzie konkurs ze znajomości treści książek.
IV. Zasady przyznawania nagród
1. Jury będzie oceniać zadania na podstawie następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką,
• inwencja i pomysłowość prezentacji tematyki,
• ogólne wrażenia estetyczne,
• samodzielność przy wykonaniu pracy,
• znajomość treści książek.
2. Decyzja Komisji jest ostateczna.
3. Wręczenie nagród nastąpi podczas finału konkursu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie. Szczegóły finału (data, godzina) zostaną przekazane Opiekunom grup.
4. Lista laureatów zostanie podana do publicznej wiadomości w mediach lokalnych.
Prawa autorskie:
Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność Organizatora konkursu i nie będą odsyłane. Poprzez zgłoszenie pracy na konkurs autorzy prac bezpłatnie przenoszą na organizatora prawa autorskie zgodnie z art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst jednolity DZ. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631 ze zm.) oraz jednocześnie akceptują warunki regulaminu konkursu, wyrażają zgodę na bezpłatne eksponowanie, powielanie nadesłanych prac.
Informacje na temat uczestników konkursu, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, objęte są tajemnicą i wykorzystane zostaną jedynie w sposób określony w niniejszym regulaminie.

8c36b6b6d4eac8bb8839812d08c9c39c_L.jpg 8c36b6b6d4eac8bb8839812d08c9c39c_L