23.11.2015Czytam sobie w bibliotece 1

Filia nr 3 MPBP w Lublińcu wzięła udział w ogólnopolskim projekcie CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE, mającym na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci.
Biblioteka otrzymała materiały edukacyjne, w skład których weszło: 9 książeczek z serii "Czytam sobie", scenariusze zajęć oraz teczki z kolorowankami, dyplomami, zawieszkami, naklejkami i zakładkami dla najmłodszych i na ich podstawie zorganizowała zajęcia dla dzieci. Z pośród dziewięciu książeczek zostały wybrane trzy: „Szarka”, „Maja na tropie jaja” i „Wyprawa na biegun – o ekspedycji Amundsena”.
Pierwsze spotkanie odbyło się 19 października. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II/F ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wychowawcą Anną Mazur. Dzieci poznały historię Szarki - piękną i wzruszającą opowieść o młodym wilczku. Uczestnicy wprowadzeni w odpowiedni nastrój, wyobrazili sobie, że znajdują się w lesie i odtwarzali dźwięki, które z nim im się kojarzą. Poznali życie i zwyczaje wilków, po śladach "tropili" zwierzęta (w tym także głównego bohatera książki Ewy Nowak "Szarka"). Dzieci brały udział w zabawie "Młode wilczki", wspólnie tworzyły własną opowieść oraz oglądały inne książeczki z serii "Czytam sobie". Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowanki, zawieszki i naklejki. Dzieci wraz z panią wychowawczynią wymyśliły hasło do naszego spotkania: "Książka szczypta wyobraźni, nawet smutny dzień rozjaśni".

1.jpg 1
jpg, 339 KiB, 2048x1356