03.12.2015Wystawa malarstwa Aleksandry Borowiec

Pracownicy Biblioteki zapraszają na wystawę malarstwa Pani Aleksandry Borowiec. Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach pracy Biblioteki PWSZ w Chełmie ul. Pocztowa 54. Obrazy będą prezentowane do 30 stycznia 2016 r.

Aleksandra Borowiec
Rysuje i maluje od dzieciństwa, „na poważnie” – od 1998 roku, czyli od powstania grupy plastycznej dla dorosłych,
w Chełmskim Domu Kultury. Była inicjatorką powstania tej grupy, prowadzonej przez Teresę Chomik Kazarian. Współtworzyła Stowarzyszenie Twórcze „Pasja”. Od roku 2009 pełni funkcję prezesa Zarządu Stowarzyszenia. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.
Malowanie jest dla niej ucieczką od zwykłości i nieustającym zachwytem. Maluje w domu, w pracowni, na plenerach malarskich. Maluje najchętniej w technice olejnej. Prezentowała swoje obrazy na wystawach zbiorowych, m.in.
w Górze Kalwarii, Kowlu (na Ukrainie), Żółtańcach, Końskowoli, Sawinie, Wojsławicach, Uhrze, Chełmie – Galeria „Pasja”, w Muzeum Ziemi Chełmskiej oraz na wielu wystawach poplenerowych. Wystawy autorskie: Chełm – Chełmski Dom Kultury (2004), Puławy - Puławski Dom Kultury Dom Chemika (2006), Chełm - Biblioteka Główna PWSZ (2006/7), Parczew - Parczewski Dom Kultury (2009), Chełm - Biblioteka PWSZ (2010), Rejowiec - Gminny Ośrodek Kultury (2011), Chełm - Galeria „Pasja” (2014), Rejowiec Fabryczny - Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” (2015 r).

plakat1.jpg

plakat1.jpg plakat1