03.12.2015Gimnazjaliści w bibliotece...

W dniach 1,2.12. br. Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Lesznie odwiedziły cztery klasy uczniów z Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie wraz z opiekunami. Celem wizyty były lekcje biblioteczne, które składały się z dwóch części:

Część pierwsza to:
Poznanie zasad funkcjonowania biblioteki pedagogicznej. W trakcie spotkania omówione zostały podstawowe zadania wszystkich działów biblioteki, rodzaje posiadanych zbiorów oraz zasady ich udostępniania. Uczniowie zapoznali się także z warsztatem informacyjnym naszej biblioteki oraz z pracą bibliotekarzy, zaznajomili z księgozbiorem i zgromadzoną prasą lokalną.
Część druga to:

Warsztaty komputerowe na temat: Zasoby Internetu w pracy samo­kszt­ałce­niow­ej ucznia.
Głównym zadaniem prze­prow­adzo­nych­ zajęć było wykształcenie praktycznej umiejętności wyszukiwania informacji w komputerowych bazach danych.