Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie
2015-12-9
07.12.2015Bądź bezpieczny!
Bestwina GBP

Zapraszamy na spotkanie w dniu 9 grudnia (środa) o godz. 18-tej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie.
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie, Książnica Beskidzka oraz Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej zapraszają do udziału w programie "Senior III"

Policja ciągle odnotowuje przestępstwa dokonywane na osobach starszych metodą "na wnuczka", "znajomego syna, córki", "na urzędnika" itp. Niektórzy sprawcy podają się także za policjantów. Policji trudno jest chronić osoby starsze przed tego typu przestępstwami, ponieważ dochodzi do nich na ogół w mieszkaniu, domu, bez udziału świadków. Poza przestępczością kryminalną równie ważne jest bezpieczeństwo osób starszych na drodze.

Celem programu jest również uświadomienie seniorom ograniczeń wynikających z wieku, wskazanie sposobów zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze.

Na spotkanie zapraszamy osoby starsze wraz z ich opiekunami, rodzinami, oraz wszystkich zain­tere­sowa­nych­ tematyką naszego bezpieczeństwa.
W trakcie spotkania omawiane będzie zagadnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz zagrożenia związane z użytkowaniem kart płatniczych.

1.jpg 1