07.12.2015Seniorzy Rockują

Dnia 3 grudnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy i w Filiach Bibliotecznych w Kleszczynie i w Świętej zakończył się jeden z projektów skierowanych do seniorów w ramach projektu: Akcja: e-motywacja…spotkajmy się w Internecie pod hasłem „Senniorzy roc' kują”. Program Akcja: e-motywacja realizowany był pod patronatem Fundacji Orange. Spotkania seniorów w ramach projektu „Seniorzy roc; kują ” odbywały się co dwa tygodnie w bibliotekach. Sprzymierzeńcem przebiegu całego projektu skierowanego do seniorów był Internet i nowe technologie, których biblioteki wykorzystują jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych wśród seniorów. Zaproszeni do naszych bibliotek seniorzy uczestniczyli w czwartkowych spotkaniach online, których gośćmi specjalnymi byli znani i lubiani ludzie estrady, teatru, kina, filmu i nauki oraz pisarze, m.in. pani Emilia Krakowska wybitna aktorka filmowa, teatralna i estradowa, Krystyna Kofta pisarka, malarka, publicystka, Helena Norowicz aktorka teatralna i filmowa, która w wieku 80 lat została modelką, Ewa Nowicka Rusek profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim, badaczka religijności, mniejszości narodowych i etnicznych, podróżniczka i miłośniczka wypraw autostopem, Zofia Czerwińska znana i bardzo lubiana aktorka teatralna, filmowa, charyzmatyczna i pełna energii. Wszystkie osoby goszczące w webinariach to pełne ciepła, optymizmu, humoru, energii życiowej, słynące z niebanalnego poczucia humoru i dystansu do siebie. W każdym spotkaniu brał udział pan Tomasz Kozłowski psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy. W 2014 roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów), ustanowiwszy tym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Seniorzy mieli również możliwość zadawania pytań gościom spotkania. Uczestnicy webinarium wyrazili pozytywne opinie na temat projektu. Wszyscy bardzo mile, przyjemnie i sympatycznie spędzali czas w bibliotece w towarzystwie tak znakomitych osób. Mimo, że osoby gościły tylko na ekranie, to mówiły i zwracały się do wszystkich uczestników spotkania, tak, jakby siedzieli z nimi przy stoliku z filiżanką kawy - tak wspaniała była atmosfera. Spotkania cieszyły się dużym powodzeniem i zain­tere­sowa­niem­ ze strony seniorów, którzy już z niec­ierp­liwo­ścią­ czekają na kolejne spotkania warsztatowe, projektowe organizowane przez Bibliotekę.

IMG_0082.jpg IMG_0082
jpg, 1.8 MiB, 3264x2448