03.01.2016Nowe komputery w naszej bibliotece. "Kraszewski 2015".

kraszewski.jpg
Kończący się 2015 rok obfitował w wiele pozytywnych wydarzeń. Dzięki pracy i życzliwości wielu osób udało nam się zrealizować kilka zamierzonych projektów. Jednym z nich najbardziej spektakularnym jest projekt pod nazwą " CYFROWA BIBLIOTEKA W GRODŹCU”, na który Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec otrzymała środki z Instytutu Książki w wysokości 17.510 zł. Dofinansowanie dotyczy programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jego strategicznym celem jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez ich wyposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online.
Należy podkreślić, że do programu aplikowało ponad 860 bibliotek z całego kraju. Tym większa nasza radość i duma , że grodziecka biblioteka znalazła się w gronie 135 szczęśliwców. W ramach programu zakupiono 5 nowych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem.Trzy z nich przeznaczone są dla użytkowników biblioteki, natomiast dwa posłużą do elektronicznego opracowania całości zbiorów i przeglądania zasobów poprzez katalog on-line dostępny na stronie internetowej www.grodziec.pl . Ponadto zakupiony laptop posłuży również do uatrakcyjniania przeróżnych spotkań organizowanych dla czytelników w bibliotece.

Mamy nadzieję, że nowy sprzęt komputerowy służył będzie jeszcze efek­tywn­iejs­zemu­ zdobywaniu wiedzy przez naszych czytelników oraz ułatwi miłośnikom książek dostęp do księgozbioru, a biblioteka stanie się lokalnym centrum informacji naukowej.
Zapraszamy do odwiedzania i bezpłatnego korzystania z naszej oferty.

Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Katarzyna Gromala BPG Grodziec

kraszewski.jpg kraszewski