29.04.2013Bajeczki Wiesława Drabika

08 kwietnia 2011 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychtalu gościł w naszej miejscowości pan Wiesław Drabik z Krakowa – autor ponad stu, pełnych humoru, wierszowanych bajek dla dzieci. Jego pasją jest również malarstwo, turystyka, fotografia i film.
Książki pana Drabika ukazują się od 1995 r. w wydawnictwach: ,,Skrzat'', ,,Debit”, ,,Wilga”.Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki takie jak : ,,Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, ,,Awantura na podwórku”, ,,Kocie łakocie”, ,,O harnasiu Janosiku podhalańskim rozbójniku”, ,,O Twardowskim na kogucie i o diabłach w wielkim skrócie” i wiele innych. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria
,,Zostań Mistrzem” - opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców ( występujących w książkach pod postaciami zwierząt).
Na spotkanie w bibliotece została zaproszona grupa dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu.
Pan Drabik wprowadził miłą i serdeczną atmosferę, opowiadając barwnie i z humorem o swojej twórczości.
Czytał najś­mies­znie­jsze­ fragmenty ze swoich bajek i wspólnie z dziećmi bawił się w odgadywanie rymów i zagadek. Każdą prawidłową odpowiedź nagradzał drobnymi upominkami. Autor opowiadał również o tym, jak powstaje książka, jaka jest jej droga od napisania do wydrukowania. Młodzi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się o warsztacie i stronie technicznej tworzenia historyjek dla dzieci. Zadawano pytania, na które
autor bardzo chętnie odpowiadał.
Po zakończeniu spotkania młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem. Wiesław Drabik wpisał się również do kroniki Biblioteki .
Utwory Wiesława Drabika od lat cieszą się bardzo dużym zain­tere­sowa­niem­ najmłodszych czytelników.
Zorganizowana impreza miała przybliżyć dzieciom sylwetkę tego bardzo popularnego i lubianego autora.
Dla samej Biblioteki odwiedziny pisarza okazały się doskonałą okazją do wzbogacenia księgozbioru o jego najnowsze wydawnictwa.

S7002199.jpg S7002199
S7002198.jpg S7002198