30.04.2013Wróżka w bibliotece

W dniu 11 września 2012 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu zorganizowała spotkanie z autorką bajek, ,,czarodziejką dziecięcych serc'' – Panią Wiolettą Piasecką.
Pisarka przyjechała aż z Elbląga, aby spotkać się z dziećmi klas I-III. Dzieci miały okazję wysłuchać niezwykle ciekawych historii, które towarzyszyły naszej autorce przy tworzeniu bajek. Wioletta Piasecka jest autorką ponad czterdziestu bajek, baśni, opowiadań i sztuk teatralnych. Za pośrednictwem bohaterów swoich utworów przekazuje dzieciom wiarę we własne możliwości i talent. Zjawiła się u nas w cudownym stroju wróżki. Niezwykle uśmiechnięta i radosna wprowadziła wszystkie dzieci w zaczarowany, baśniowy świat.Uczniowie w wielkim skupieniu słuchali gawędy o wielkim baśniopisarzu H.Ch. Andersenie, o którym napisała w książce ,,W poszukiwaniu szczęścia''.Nasz gość na spotkaniu zaprezentował własnoręcznie wykonane kukiełki, którymi rozbawiał zgromadzone dzieci. Ponadto uczniowie mogli wylosować z koszyka ,,wróżki'' kolorowe karteczki z ,,dobrą wróżbą'', która ma się spełnić w przyszłości. Każdy miał również okazję dotknąć magicznego pierścienia pisarki, który przynosi szczęście oraz wziąć udział w konkursie na gimnastykę języka. Zabawy te dostarczyły dzieciom dużo radości.Wioletta Piasecka nawiązała doskonały kontakt z dziećmi a piękna opowieść o książkach sprawiła , że uczniowie ustawiali się w długą kolejkę po autograf.Zachęcamy najmłodszych czytelników do odwiedzenia naszej biblioteki , która w swoich zbiorach posiada książki z serii ,,Baśnie Wioletty Piaseckiej''.

zdj1_m(1).jpg zdj1_m(1)
zdj5_m.jpg zdj5_m