03.02.2016Puchatkowe spotkania w MBP w Mielcu

Kubuś Puchatek to jeden z najs­ympa­tycz­niej­szych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci, a nawet dorosłych.
Kontynuując obchody Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Kubusia Puchatka przypadającego 18 stycznia mieleckie Filie dla dzieci i młodzieży zorganizowały imprezy czytelnicze dla najmłodszych.

Filia nr 4

Poranek z Kubusiem Puchatkiem
Bibliotekarka Joanna Prokop-Juszczak poprowadziła bajkowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dla grupy 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 4.
Imprezę rozpoczęła od zapoznania dzieci z historią powstania Kubusia Puchatka, dzieci wysłuchały m. in. fragmentu bajki opisującego perypetie sympatycznego misia, który przy pomocy niebieskiego balonika próbował dostać się do miodu ukrytego w wielkim drzewie.
Filia_4.jpg

Ponieważ Kubuś Puchatek lubi małe Conieco, więc i na spotkaniu nie mogło zabraknąć słodyczy. Aby z nich skorzystać należało najpierw wykazać się wiadomościami o Kubusiu i jego przyjaciołach.
Wiele emocji wywołała zabawa z postacią Kłapouchego, która polegała na dopinaniu ogonka do postaci osiołka znajdującej się na tablicy. Aby nie było prosto i łatwo, należało tego dokonać z zawiązanymi oczami. Ogonek lądował na różnych częściach ciała Kłapouchego, co wywoływało salwę śmiechu u wszystkich dzieci.
Filia-4.jpg

Więcej informacji na stronie internetowej MBP SCK w Mielcu

Kubuś Puchatek uczy życiowej mądrości to tytuł wystawy znajdującej się w Filii nr 4.

Pod takim też tytułem odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy uczniów ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2, którą przygotowała i poprowadziła bibliotekarka Emilia Żola w dniu 21 stycznia.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o autorze książki, postaci Kubusia Puchatka oraz o jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu.

W dalszej części zajęć bibliotekarka zwróciła uwagę na zawarte w chmurkach na wystawie wybrane myśli i stwierdzenia Kubusia Puchatka. Dzieci czytały kolejne „złote” myśli i wspólnie zastanawiały się nad prostymi prawdami w nich zawartymi.
Filia-4a.jpg
Oto kilka z nich:

  • Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie

  • Wiesz, Prosiaczku...miłość jest wtedy...kiedy kogoś lubimy...za bardzo,

  • Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje,

  • Żyję, bo jestem kochany,
    Więcej informacji na stronie internetowej MBP SCK w Mielcu

Tekst i foto: Filia nr 4

Filia nr 7

Bibliotekarki z Filii nr 7 przygotowały Puchatkową grę planszową

W piątek 29 stycznia, dzieci, które przyszły na spotkanie zostały podzielona na dwie drużyny.

Na początku wysłuchały uważnie informacji i ciekawostek związanych z Kubusiem Puchatkiem i autorem jego przygód wyszukanych przez Bibliotekarzy: Agnieszkę Koperę i Aldonę Najuch.

Była to bardzo ważna część spotkania, bowiem później dzieci musiały wykazać się zapamiętanymi informacjami biorąc udział w bibliotecznej książkowej puchatkowej grze planszowej.
Filia-7.jpg
Jak zawsze przy grach planszowych emocji było wiele, bowiem każda drużyna chciała być pierwsza na mecie, a przeszkód w dotarciu do mety było niemało: dzieci musiały odpowiadać na pytania-zagadki związane z bohaterami książki A. A. Milne`a, zaczynać grę od początku, a nawet wykonywać polecenia drużyny przeciwnej.
Filia_7.jpg
W bibliotecznych zajęciach wzięło udział każde dziecko.

Bibliotekarki starły się wyrobić wśród dzieci nowe wyobrażenie na temat Kubusia Puchatka, bardziej literackie niż zakodowane w masowej kulturze wyobrażenie z filmów o tym najp­opul­arni­ejsz­ym na świecie niedźwiadku, bardzo mądrym na swój prosty misiowy sposób.

Więcej informacji na stronie internetowej MBP SCK w Mielcu
Tekst i foto: Jolanta Strycharz


Filia_4.jpg Filia_4
jpg, 42 KiB, 399x297
Filia-4.jpg Filia-4
jpg, 30 KiB, 394x297
Filia-4a.jpg Filia-4a
jpg, 32 KiB, 399x224
Filia_7.jpg Filia_7
jpg, 39 KiB, 397x297
Filia-7.jpg Filia-7
jpg, 45 KiB, 399x296
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Mielec MBP SCK

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo