04.02.2016RESZTKI. Wystawa archiwalnych plakatów ze zbiorów Cricoteki

W przestrzeni Biblioteki Głównej Krowoderskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Królewskiej 59 prezentujemy archiwalne plakaty wchodzące w skład zbiorów Cricoteki. Na co dzień schowane, przez miesiąc będą dostępne dla osób odwiedzających wypożyczalnię. Wśród nich znalazły się m.in. plakaty z „Umarłej klasy”, które powstały za życia artysty i z wystaw organizowanych przez Cricotekę w latach 1990-2002 w jej historycznej siedzibie na ul. Kanoniczej 5, Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora na ul. Siennej 7/5 oraz Galerii Krzysztofory.

Wystawa organizowana jest we współpracy z Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.

resztki.jpg

resztki.jpg resztki