08.02.2016Ferie w bibliotece - 2016r.

Podczas tegorocznych „Ferii z biblioteką” Biblioteka w Podegrodziu przygotowała dla dzieci ciekawe i inspirujące formy spędzenia wolnego czasu. Każde nasze spotkanie przebiegało w wesołej i "słodkiej" atmosferze. Biblioteka to miejsce przyjazne, w którym dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie. Mali czytelnicy nie mieli powodu do narzekań. Wszak, kto chciał mógł przyjść do Biblioteki, gdzie dwa razy w tygodniu czekały na nie liczne atrakcje i niespodzianki.. Różnorodne formy zajęć skutecznie zachęcały najmłodszych do wszechstronnej aktywności i fantastycznej zabawy. Były to zajęcia o charakterze zabawowym i edukacyjnym. Dużym zain­tere­sowa­niem­ cieszyły się zajęcia plastyczne podczas, których dzieci wykonywały min. kotki, pawie oraz pingwiny z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Mniejsze dzieci wykorzystując swoje zdolności i umiejętności manualne oraz ruchowe rysowały, malowały , wyklejały , tańczyły .Starsze dzieci korzystały z gier dydaktycznych i Internetu. Dawkę świetnego humoru i dobrej zabawy dostarczyły dzieciom godziny pełne różnorodnych gier i zabaw planszowych. Najwięcej emocji wzbudziły zabawy ruchowe ćwiczące zręczność, refleks oraz uczące współpracy i koleżeństwa w grupie. Do Biblioteki zawsze przychodziła liczna gromada dzieci chętnie uczestnicząca w zajęciach. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej Bibliotece na długo pozostanie w pamięci dzieci i z potęguje chęć korzystania z bogactw Biblioteki.

IMG_3268.jpg IMG_3268
IMG_3297.jpg IMG_3297