10.02.2016Ebook "Notatki Jeńca z Dänholmu i zamku Celle" K. Rybackiego już dostępny

Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego przygotowała dla czytelników ebook Notatki Jeńca z Dänholmu i zamku Celle autorstwa Karola Rybackiego.
E-książka została opracowana na podstawie oryginału wydanego w Łowiczu nakładem księgarni K. Rybackiego w 1928 r. Digitalizację książki, pochodzącej ze zbiorów Biblioteki, wykonano w Dziale Automatyzacji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Piłsudskiego w Łodzi.
Notatki Jeńca... to wspomnienia Karola Rybackiego, redaktora przedwojennego Łowiczanina, z I wojny światowej w Łowiczu, z okresu jego internowania w Dänholmie oraz zamku Celle w latach 1914 -1916. Autor opisuje obozową codzienność, zachowania i zwyczaje współwięźniów. Jak pisze Księżak, w recenzji zamieszczonej w Łowiczaninie (nr 31 z 1928 r.), W notatkach tych przebija wielkie ukochanie Ziemi Łowickiej, oraz ujawnia się wielka boleść z powodu nieszczęść, które dosięgły w czasie tej wojny mieszkańców tego grodu.
Pliki przystosowane do odtwarzania na czytnikach, komputerach, smartfonach i tabletach można już bezpłatnie pobrać z naszej strony www.
Warto przypomnieć, że na stronie biblioteki (nasze publikacje) znajdują się darmowe ebooki do pobrania: Księżanka Zocha Karola Rybackiego oraz Guziki w literaturze Zbigniewa Kostrzewy.
krybacki-notatki.jpg

krybacki-notatki.jpg krybacki-notatki