04.03.2016„Od igły i niteczki do pięknej sukieneczki”

O tym, że dobrze poznawać świat z książką wiedzą „Żabki” z Przedszkola nr 3 w Pyskowicach nie od dziś. Toteż realizując tytułowy projekt wybrały się do biblioteki posłuchać ciekawych opowieści o krawcach.
Było ich kilka. Pierwsza o sympatycznym jeżu Igiełce, który uszył piękny żakiet dla sroki elegantki, druga o tańcu igły z nitką i o tym co z tego wynikło, by w końcu spotkać się z „Krawcowymi” Doroty Gellner.
Każdy z 16 wierszy wzbogacał wiedzę dzieci o nowe, czasem trudne pojęcia związane z zawodem. Pomocne w przyswajaniu nowych wyrazów okazały się piękne ilustracje. Niektóre przybory i materiały krawieckie nie stanowiły dla nich zagadki a o nieznanych rozmawiała z nimi bibliotekarka. Tak przygotowani wybiorą się z wizytą do pasmanterii i pracowni krawieckiej, gdzie zdobytą wiedzę będą mogli sprawdzić i poszerzyć.

odd.jpg odd