09.03.2016Wystawa malarstwa Wandy Leokadii Kołaczyńskiej w Filii dla dorosłych MB w Łowiczu

Zapraszamy do Filii dla dorosłych (ul. Podrzeczna 20), w której już po raz drugi można oglądać wystawę prac malarskich Pani Wandy Leokadii Kołaczyńskiej. Pani Lodzia, bo pod takim imieniem znana jest większości łowiczan, ukończyła Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Zawodowo związana była z działem dekoratorni w Spółdzielni Spożywców PSS "Społem". Efekty jej pracy oglądaliśmy na wystawach i w pomieszczeniach placówek handlowych Spółdzielni przez wiele lat. Do malarstwa wróciła na emeryturze. Najchętniej maluje obrazy olejne, których tematyką jest otaczająca nas przyroda. Dzięki jej pracom do wnętrza biblioteki wkroczyła wiosna.
Wystawę można oglądać od 8 marca do 9 maja w godzinach pracy biblioteki.
wyst-Kolaczynska-2016.jpg

wyst-Kolaczynska-2016.jpg wyst-Kolaczynska-2016