16.05.2013Pan kotek był chory i...

Do Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przybyli niecodzienni goście: piesek adoptowany z mieleckiego schroniska oraz piękny kot - wraz z opiekunami: lekarzem weterynarii Mariuszem Kanią oraz pielęgniarką Panią Agnieszką.

Dzieci dowiedziały się jak opiekować się zwierzątkami, co robić, żeby Pan Kotek nie był chory.
Mogły posłuchać jak bije serce pieska i kotka, a także obejrzały zdjęcie rentgenowskie złamanej króliczej łapki.
Przedszkolaki z wielką przyjemnością wysłuchały opowieści współczesnego Doktora Dolittle, dowiedziały się o lecznicy dla zwierząt, w której pracują: Pan Mariusz i Pani Agnieszka.

Pan Doktor pozwolił dzieciakom pogłaskać kota i psa, co wywołało wiele uśmiechów na dziecięcych buziach.
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 dostały od Pani Agnieszki prezent - książkę pt. "Pod szczęśliwą kocią gwiazdą".

piesek i kotek w bibliotece.jpg piesek i kotek w bibliotece