11.03.2016Wyniki finału miejskiego konkursu ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII 2016 w kategorii łowickie szkoły podstawowe

11 marca 2016 roku w Miejskiej Bibliotece im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu odbył się finał miejskiego konkursu ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII 2016” w kategorii łowickie szkoły podstawowe. Udział wzięło 33 uczniów w 3 kategoriach wiekowych: klasy II-III, klasy IV i klasy V-VI. Teksty wszystkich dyktand przygotowała i przewodniczyła komisji konkursowej Elżbieta Skoneczna – dyrektorka I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.
mistrzOrtografii2016.jpg
Indywidualnie każdy uczestnik mógł uzyskać 10 punktów za bezbłędnie napisaną pracę. Maksymalną ilość punktów pomniejszano o:

1,0 pkt. za każdy błąd ortograficzny
0,5 pkt. za usterkę
0,25 pkt. za błąd interpunkcyjny.
Zgodnie z regulaminem konkursu tytuł „MISTRZ ORTOGRAFII” może zostać przyznany osobie, która napisała dyktando bezbłędnie. Tytuł „WICEMISTRZ ORTOGRAFII” może zostać przyznany osobie, która nie popełniła błędu ortograficznego.
Podczas finału miejskiego 22 edycji konkursu, w kategorii łowickie szkoły podstawowe tytułu „MISTRZ ORTOGRAFII 2016” nie przyznano.
Tytuł „WICEMISTRZ ORTOGRAFII 2016” został przyznany uczennicom i uczniom:

Wiktor Szcześniak – 9,75 pkt., Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Wegnera

Maksymilian Lewandowski - 9,25 pkt., Szkoła Podstawowa nr 1

Jan Świeszkowski - 9,25 pkt., Szkoła Podstawowa nr 2

Olga Machnikowska - 9,25 pkt., Szkoła Podstawowa nr 2

Eliza Panek - 9,25 pkt., Szkoła Podstawowa nr 3

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki: kubki porcelanowe z logo Miejskiej Biblioteki im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu. Autorzy najlepszych prac w każdej kategorii otrzymali książki.

mistrzOrtografii2016.jpg mistrzOrtografii2016
jpg, 2.0 MiB, 5120x2880