15.03.2016Senior na Topie

W Bibliotece Publicznej Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy grupa aktywnych seniorów 50+ uczestniczy w spotkaniach w czytelni Internetowej. Radawnicka biblioteka prowadzi zajęcia skierowane do seniorów pod hasłem „Z Internetem za Pan Brat”. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w bardzo milej, sympatycznej atmosferze przy kawie i ciastku. Seniorzy bardzo chętnie odwiedzają naszą bibliotekę i uczestniczą w spotkaniach przygotowanych właśnie dla nich. Nie tylko wypożyczają książki i inne zbiory, ale również biorą czynny udział w poszerzaniu swojej wiedzy dzięki prowadzonym zajęciom bibliotecznym. W ten sposób aktywnie spędzają czas i uczestniczą w świecie technologii cyfrowej jakim jest wsze­chog­arni­ając­y nas Internet – nasze przewodnie hasło to „SENIOR NA TOPIE”. Tendencją bibliotek publicznych we współczesnym świecie jest kierowanie między innymi swojej oferty bibliotecznej do seniorów pod kątem wykluczenia cyfrowego. Biblioteka to dziś nowoczesne centra informacji, kultury i edukacji nie tylko dla dzieci, młodzieży, dorosłych, ale i dla osób starszych. Dzisiaj dostęp do Internetu jest powszechny i ważna jest dla nas, dla bibliotekarzy edukacja i rozwój cyfrowych kompetencji biblioteki, jak również naszych użytkowników już tych trochę starszych.

IMG_0373.jpg IMG_0373
IMG_0382.jpg IMG_0382