Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Jerozolimska 29
97-300 Piotrków Trybunalski
51.40952 19.70141
WYDARZENIE
2016-5-5
T14:00
21.03.2016Warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem
[awatar]
Piotrków Trybunalski MBP

Wszystkich w wieku 9-99 lat zapraszamy na warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem! Zapisy już ruszyły!

Jak stworzyć scenariusz i narysować krótki komiks? Jak powstały "Pingwiny z Madagaskaru", "Spongebob", "Avengers" i wielu innych? Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ sztuką komiksu zachęcamy do udziału w zajęciach!

Warsztaty skierowane do całych rodzin odbędą się 5 maja 2016 r. w godzinach 14.00-16.30 w Oddziale dla Dzieci MBP, ul. Jerozolimska 29. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp na warsztaty jest wolny. Dzieci w wieku 6-8 lat zapraszamy z opiekunami. Na zajęcia można się zapisywać do 20 kwietnia 2016 r. pod numerem telefonu: 44 646 43 59 wew. 24 bądź osobiście w Oddziale dla Dzieci.

Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator. Jako twórca posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. W przeciwieństwie do autorskich cykli malarstwa i rysunku, które balansują na granicy abstrakcji i minimalizmu, jego ilustracja jest figuratywna i narracyjna, powstaje często w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Wspó­łorg­aniz­ował­ jako rysownik i koordynator części artystycznej wiele imprez masowych, eventów oraz kampanii reklamowych. Współtworzył m.in. znaną postać Kapitana Niepalnego. Prowadzi warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagradzany kilkukrotnie w konkursach na komiks i ilustrację. (źródło: www.artkomiks.pl)


warsztaty komiks.jpg warsztaty komiks
jpg, 2.3 MiB, 1587x2245
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Piotrków Trybunalski MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo