22.03.2016Magiczny świat książek

Aby rozbudzić pasje czytelnicze wśród uczniów szkół podstawowych
Biblioteka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Piwnicznej-Zdroju we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizowała gminny konkurs czytelniczy pt. Magiczny świat książek. Tym razem zwrócono uwagę na te serie wydawnicze, które najbardziej podobają się dzieciom, to dzieci właśnie decydowały
o tym, jakie książki wybrać. Te, które wybrano do konkursu, to: prawdziwa historia podróżnka Kazimierza Nowaka opowiedziana dzieciom, czyli Afryka Kazika Andrzeja Wierzbickiego, książki z serii pt. Biuro dete­ktyw­isty­czne­ Lassiego i Mai, czyli Tajemnica zwierząt Martina Widmarka, a także powieść przygodowa Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki.
Finał konkursu, który miał miejsce 25 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym
w Piwnicznej-Zdroju, polegał na udziale dzieci w drużynowej grze planszowej. Każdą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 3 osób. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania, jakie kryły pola planszy. Tematyka zadań dotyczyła znajomości podanych lektur.