04.04.2016Smak sławy – o legendarnych postaciach minionych lat. Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

6 kwietnia o godz. 17.00, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Koprem – jednym z najp­opul­arni­ejsz­ych autorów książek, przybliżających historię naszego kraju. Wśród poruszanych przez niego tematów szczególne miejsce zajmują okres międzywojenny w Polsce i losy inteligencji w PRL. W swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą". Ważne osobistości prezentuje po przez ich życie codzienne, nie unikając drażliwych tematów. Wychodzi z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka. Porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. Uważa, że polityk czy artysta ukazany "w szlafroku i kapciach" zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości.
Sławomir Koper, w listopadzie 2013 r., odznaczony został przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w 2015 r. odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Źródło: slawomir-koper.com.pl

Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. Kalejdoskop – wizje świata w literaturze i sztuce.

Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie Koper.jpg Spotkanie Koper