22.05.2013PODAJ DALEJ MIKROGRANT

Projekt "Podaj dalej"

Gminna Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej z/s w Tęgoborzy uczestniczy w II Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, jako Biblioteka Wiodąca. Udział w programie daje możliwości poszerzenia oferty działalności biblioteki , promocji czytelnictwa i zachęcania do korzystania z zasobów kultury narodowej i światowej. Na realizację postawionych przez program celów otrzymała od "Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce" środki finansowe w ramach "Mikrograntu – Podaj dalej". Pozyskana kwota w wysokości 1000 zł została przeznaczona na pokrycie kosztów czterech szkoleń dla bibliotekarzy z biblioteki wiodącej i bibliotek partnerskich.

I SPOTKANIE BIBLIOTEKI WIODĄCEJ Z BIBLIOTEKAMI PARTNERSKIMI

Pierwsze z zaplanowanych szkoleń odbyło się 25.04.2013 roku. W trakcie spotkania omówiono następujące zagadnienia:
Biblioteka miejscem aktywnym w środowisku lokalnym.
1.Jaka jest rola biblioteki w społeczności,
2.Biblioteka miejscem promocji kultury,
3. Biblioteka jako centrum informacji,
4.Biblioteka miejsce nowoczesne idące z duchem czasu nie zapominające o roli jaką ma pełnić.

II SPOTKANIE BIBLIOTEKI WIODĄCEJ Z BIBLIOTEKAMI PARTNERSKIMI

Drugie z zaplanowanych szkoleń w ramach Programu Rozwoju Bibliotek odbyło się 08.05.2013 roku. W spotkaniu brała udział Biblioteka Wiodąca – jako organizator ,oraz 3 Biblioteki Partnerskie. W trakcie spotkania omówiono następujące zagadnienia:

"Biblioteka - miejsce przyjazne dla dzieci i młodzieży”

1.Komunikacja niezbędna w pracy z czytelnikiem dziecięcym i młodzieżowym, sposoby aktywnego słuchania,
2.Jak zachęcać młodych ludzi do współpracy i budowania relacji,
3.Jak rozwijać wyobraźnię i kreatywność ,
4. W jaki sposób przygotowywać dzieci i młodzież do uczestnictwa w kulturze literackiej.

Celem spotkań jest wymiana doświadczeń i wiedzy zdobytej przez bibliotekarzy podczas szkoleń spec­jali­styc­znyc­h PRB.

IMG_1428.jpg IMG_1428
IMG_1430.jpg IMG_1430