Rodzaj wydarzenia

literackie

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, Mała Scena, ul. Mickiewicza 4
2016-4-24
14.04.2016Salon Poezji Bolesława Leśmiana "Zdziczenie obyczajów pośmiertnych"
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna i Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie zapraszają na poświęcony Bolesławowi Leśmianowi Salon Poezji. W formie czytania performatywnego zaprezentowany zostanie nieukończony poemat Leśmiana pt: "Zdziczenie obyczajów pośmiertnych”. Dzieło po raz pierwszy zostało wystawione na scenie Teatru Jaracza w Łodzi w 1982 roku. Kolejne dwie inscenizacje teatralne odbyły się: w 1988 r. w Teatrze Kochanowskiego w Opolu i w 1990 r. w Starym Teatrze w Krakowie.
Na tarnowskim Salonie przedstawiona zostanie najpełniejsza, krytycznie opracowana przez Dariusza Pachockiego, wersja tekstu, wydana przez KUL w 2014 r.
Wystąpią tarnowscy aktorzy: Kinga Piaty, Monika Wenta i Aleksander Fiałek.
Zapraszamy - wstęp wolny!

Leśmian_plakat.pdf Leśmian_plakat
pdf, 1.1 MiB