22.04.2016Wystawa fotografii Tadeusza Koniarza

wystawa-fotograficzna-IMG_7747.jpg
Już od 16 kwietnia br. przez cały miesiąc w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie można oglądać dwie wystawy fotograficzne Bez pardonu oraz Paryż dla dwojga. Autorem prezentowanych fotografii jest tarnowski fotoreporter Tadeusz Koniarz, który w ubiegły czwartek odebrał w Warszawie I nagrodę w prestiżowym konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Foto za fotoreportaż w kategorii CZŁOWIEK. Jest to jeden z najważniejszych w Polsce konkursów fotografii prasowej. Jego misją jest rozwój i promowanie polskiej fotografii prasowej i pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzony fotoreportaż jest częścią prezentowanej wystawy „Bez pardonu” i składa się z ośmiu zdjęć, które można obejrzeć w holu szynwałdzkiej biblioteki.

Goście, którzy w sobotę 16 kwietnia zjawili się na wystawie w Szynwałdzie, mieli okazję spotkać się z Tadeuszem Koniarzem, wysłuchać jego opowieści o historii powstania nie tylko każdej z wystaw, ale także poszczególnych zdjęć oraz zadać pytania dotyczące pracy fotoreportera.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza mieszkańców gminy do obejrzenia obydwu wystaw, które łączy jedno miejsce prezentowanych zdarzeń, czyli Paryż. Dzieli natomiast tematyka i atmosfera udok­umen­towa­nych­ wydarzeń.

wystawa-fotograficzna-IMG_7747.jpg wystawa-fotograficzna-IMG_7747
wystawa-fotograficzna-IMG_7753.jpg wystawa-fotograficzna-IMG_7753