26.04.2016Relacja z konferencji Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 22 kwietnia 2016 r. Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie była wspó­łorg­aniz­ator­em konferencji z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pt. „Zakochaj się w bibliotece”. Konferencja miała miejsce w Bibliotece Uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Wzięli w niej udział nauczyciele bibliotekarze bibliotek pedagogicznych i szkolnych, bibliotekarze z biblioteki publicznej oraz uczniowie. Spotkanie miało na celu propagowanie książek i czytelnictwa. Zebrani wysłuchali wykładów dotyczących: zbiorów Biblioteki Uczelnianej PWSZ w Lesznie, miejsca książki we współczesnym świecie, działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, literatury dotyczącej wsi oraz prezentacji książki prze­dsta­wiaj­ącej­ sylwetkę Mieczysława Kudeli. W części warsztatowej konferencji wszyscy nauczyciele bibliotekarze i bibliotekarze wysłuchali wykładu na temat neurodydaktyki oraz w grupach zapoznali się elektronicznymi zasobami Biblioteki Uczelnianej, Cyfrową Wypożyczalnią Międ­zybi­blio­tecz­ną ACADEMICA i kreatywnymi formami pracy z lekturą. Uczniowie brali udział w grach bibliotecznych i edukacyjnych.
Konferencja cieszyła się dużym zain­tere­sowa­niem­ zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

DSC_0350.jpg DSC_0350
jpg, 3.3 MiB, 4608x3072