26.04.2016Wielka Liga Czytelników – półfinał

15 kwietnia 2016 roku w naszej bibliotece miało miejsce wielkie wydarzenie czytelnicze – odbywał się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Głównym organizatorem konkursu jest katowickie Stowarzyszenie „Wielka Liga” i Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach. „Wielka Liga Czytelników” to projekt niekomercyjny, który dociera z promocją czytania i rodzinnych wartości do tysięcy domów w Polsce.

W tym roku do zmagań półfinałowych przystąpiło łącznie 1108 uczestników: 605 uczniów klas 1-3 oraz 503 z klas 4-6. W naszej bibliotece gościli półfinaliści : ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie, Szkoły Podstawowej w Święciechowie, Szkoły Podstawowej w Świerczynie i Szkoły Podstawowej w Lipnie.
Aby dostać się do półfinału wszyscy uczestnicy musieli przeczytać przynajmniej 10 książek i rozwiązać testy sprawdzające rozumienie czytanego tekstu.

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Organizatora, do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy: wielka-liga.pl

Półfinał PBP.jpg Półfinał PBP
Półfinał.jpg Półfinał