05.05.2016"Kulinarne podróże po Polsce" - warsztaty dla dzieci z PS nr 3

W dniach 27-29 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Głównej odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Jedzmy odpowiedzialnie – Eat Responsibly”. W inicjatywie tej partnerujemy Przedszkolu Samorządowemu nr 3 w Skawinie, które jako jedna z 15 placówek z całej Polski zaangażowała się w pilotaż tego międ­zyna­rodo­wego­ projektu.

Nasza Biblioteka została zaproszona do współpracy w projekcie, w ramach którego prze­prow­adzi­liśm­y warsztaty „Kulinarne podróże po Polsce”. Podczas zajęć, przy pomocy literackich odniesień, zapoznaliśmy najmłodszych z lokalnymi przysmakami. Uczestnicy poznawali nie tylko sposób ich powstawania oraz powód „wyjątkowości” tych dań, ale także legendy i tajemnice, jakie niejednokrotnie towarzyszą wielu z nich. Interaktywne pomoce multimedialne pomogły nam w ciągu godzinnych zajęć wirtualnie podróżować ze skawińskimi przedszkolakami, przenosząc ich od Zakopanego, poprzez Kraków, Toruń, Poznań, aż nad polskie Morze Bałtyckie. Przedszkolaki oceniały także wartości odżywcze poznanych „kulinarnych skarbów” oraz ich wpływ na nasze zdrowie.

IMG_5933 (Copy).jpg
Logo_ER.png

IMG_5933 (Copy).jpg IMG_5933 (Copy)
Logo_ER.png Logo_ER