06.05.2016Powiatowy Dzień Bibliotekarza - Gołkowice 2016

Jak co roku w maju bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu nowosądeckiego świętowali Powiatowy Dzień Bibliotekarza. W tym roku odbył się on w nowym budynku filii Powiatowej Biblioteki Publicznej w Gołkowicach Górnych.

Konferencję uświetnił wykład dr Beaty Lisowskiej nt. „Wpływu czytania na rozwój człowieka” oraz Anny Wiśniewskiej – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, która przybliżyła stan czytelnictwa w Polsce, omówiła zmiany dotyczące środków ministerialnych z programu zakupu nowości wydawniczych do bibliotek.
Dopełnieniem uroczystości był występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego „Bajkowy Dom”.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył wyróżniającym się bibliotekarkom Nagrody Starosty, odebrały je:

Marzena Hotloś – Miejska Biblioteka Publiczna w Grybowie,
Krystyna Marzec – GBP w Łososinie Dolnej z siedzibą w Tęgoborzy,
Maria Szewczyk – Gminna Biblioteka Publiczna w Podegrodziu,
Józefa Poręba – GBP w Korzennej, filia w Mogilnie i Siedlcach,
Joanna Witek – GBP w Grybowie filia we Florynce.

Nagrody i listy gratulacyjne z okazji Jubileuszu Pracy przyznało także członkom Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich doceniając 30 lat pracy w zawodzie, otrzymały je:

Magdalena Krzeszowska i Małgorzata Pomietło – Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju,
Marzena Pawłowska – GBP w Łososinie Dolnej z siedzibą w Tęgoborzy filia w Łososinie Dolnej.

Ponadto Marii Szewczyk Dyrektor Biblioteki Publicznej w Podegrodziu gratulowano zdobycia tytułu Małopolskiego Bibliotekarza Roku 2015.

Na spotkaniu obecni byli: starosta Marek Pławiak, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba, wice­prze­wodn­iczą­cy Rady Powiatu Jan Gomółka, radni powiatowi: Zofia Nika i Zenon Szewczyk, burmistrz miasta i gminy Stary Sącz Jacek Lelek, przewodnicząca Rady MiG Stary Sącz Ewa Zielińska, starosądeccy radni, a także Anna Wiśniewska – zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Ewa Witek ze Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Nowym Sączu.

01.jpg 01
04.jpg 04