Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie - F19
ul. Dobrego Pasterza 100
2016-5-12
10.05.2016„Być jak Wiking” – poznajemy „Ludzi Północy” – spotkanie edukacyjne dla dzieci
Kraków ŚBP

Zapraszamy do świata Wikingów! Wspólnie, ze starych gazet przygotujemy namiastkę hełmu jarla, będziemy handlować szklanymi paciorkami, pisząc na tekturze własne imiona wykorzystamy inskrypcje, a jako szanujący się Wikingowie , wykonamy własne amulety szczęścia. Będzie można również spróbować soku jabłkowego, który zamiast złożyć bogu w ofierze sami posmakujecie. A co jeszcze czekać będzie na uczestników tego niezwykłego spotkania- tego nie zdradzimy. Warto przyjść i samemu się przekonać i wtedy może się okazać, że czasem błędnie wierzymy w mity związane z Wikingami. Sprawdźcie koniecznie, jak to nimi bywało oraz jak stać się dzielnym wojownikiem.
Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z organizatorem (12-417-22-73). Spotkanie organizowane w ramach obchodów XIII edycji Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka inspiruje.