11.05.2016Z historii biblioteki - wystawa

30 rocznica nadania imienia Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego Miejskiej Bibliotece to dobra okazja do pochwalenia się naszym dorobkiem kulturalnym. W holu biblioteki na os. Bratkowice przygotowaliśmy wystawę „Z historii biblioteki”, prezentującą kolekcję druków ulotnych dokumentujących naszą działalność. Wśród wystawionych eksponatów znajdują się plakaty i zaproszenia (zaprojektowane m. in. przez Zdzisława Pągowskiego, Jacka Rutkowskiego), ekslibrisy biblioteki (autorstwa Zdzisława Pągowskiego, Teofila Jóźwiaka oraz Zbigniewa Dolatowskiego), wydawnictwa publikowane przez bibliotekę oraz kroniki.

Wystawę można oglądać do końca maja.

Zain­tere­sowa­nych­ zapraszamy do obejrzenia księgi pamiątkowej i kronik, które są dostępne w czytelni.

wystawa86.jpg

wystawa86.jpg wystawa86