11.05.2016Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

W ramach Tygodnia Bibliotek, w czytelni starosądeckiej biblioteki 9 maja 2016 r. gościł niezwykły duet literacki - Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Uczestnikom spotkania opowiadali jak się poznali i w jakich okolicznościach rozpoczęli swoją literacką współpracę, co jest ciekawe ze względu na fakt, że specjalizowali się w różnych gatunkach literackich.

Maria Ulatowska, prawniczka z wykształcenia, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych: „Sosnowe dziedzictwo”, „Pensjonat Sosnówka”, „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny”, „Kamienica przy Kruczej”, „Całkiem nowe życie”, „Prawie siostry”. Czytelnicy chwalą jej powieści za lekkość czytania oraz możliwość oderwania się od codzienności.

Jacek Skowroński , absolwent SGH, studiował ekonomię w Nowosybirsku. Kosmopolita z zamiłowania, kryminalista z wyboru. Współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego Qfant, laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne. Autor powieści sensacyjno-kryminalnych: „Był sobie złodziej”, „Mucha”, „Zabić, zniknąć, zapomnieć”.

Podczas spotkania słuchacze dowiedzieli się jak wyglądała praca pisarzy nad ich pierwszą wspólną książką sensacyjno-obyczajową pt. „Autorka” oraz jak narodził się pomysł napisania kolejnej powieści „Pokój dla artysty”, której akcja toczy się w starym dworku, odkrytym przypadkiem przez dwójkę pisarzy.
Autorzy barwnie opowiadali także o tajnikach pracy nad ich najnowszą książką, opartą na autentycznym pamiętniku, której akcja rozpoczyna się w 1903 roku na Ukrainie. Historia prawdziwa, tajemnicza i mroczna, właściwie tragiczna – choć nie do końca, bo, jak twierdzi autorka, gdyby się nie zdarzyła, nie byłoby jej na świecie… Książka jesienią ukaże się na rynku wydawniczym, a jej twórcy zapewniają, że mają już wiele pomysłów na kolejne wspólne powieści.

Opowieści pisarzy i rozmowa z nimi były niezwykle intrygujące i zachęciły uczestników spotkania do lektury książek tego interesującego duetu literackiego.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, z okazji Tygodnia Bibliotek - cyklicznej ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa i bibliotek, która w 2016 r. odbywa się pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.

DSCF3203.jpg DSCF3203
jpg, 4.0 MiB, 4608x3456