16.05.2016Doba dla Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie

W dniach 30 – 31 maja br. tarnowska MBP zaprasza na obchody "Doby dla Kultury" organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Rozwoju Kultury.
W ramach tzw. Biblioteki Otwartej będzie można m.in. oglądać stare druki ze zbiorów tarnowskiej książnicy i zwiedzać Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów "od kuchni". Będzie to również okazja, aby bez opłat założyć kartę biblioteczną i skorzystać z Internetu w Telecentrach. Wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić bibliotekę od zaplecza zapraszamy we wtorek 31 maja w godzinach 11.00-14.00.
Biblioteka przygotowała również propozycję dla najmłodszych fanów książek, których zachęcamy do wesołej zabawy na ulicy Wałowej z MegaKsiążką w roli głównej - 30 i 31 maja w godzinach 11.00-14.00.
Przeprowadzona zostanie również akcja happeningowa promująca twórczość Henryka Sienkiewicza ph. „Sienkiewicz QR”, podczas której bibliotekarze będą rozdawać ulotki z kodami QR odsyłającymi do wybranych książek noblisty w z portalu Wolne Lektury.
Harmonogram "Doby dla Kultury" znajduje się na stronie: www.biblioteka.tarnow.pl