12.06.2013Biblioteczny Dzień Dziecka - z Tuwimem

Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się w organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu cykl imprez dla dzieci przygotowanych z okazji Dnia Dziecka.
Niedzielne popołudnie 9.06.2013 r. - Biblioteczny Dzień Dziecka - upływało pod znakiem bohaterów utworów Juliana Tuwima.
Dzieci, które licznie wzięły udział w zabawach w parku przy MBP w Mielcu zaprosiliśmy do konkursu plastycznego Tuwim?! Znam i rysuję!.
Jako, że był to konkurs nie obyło się bez nagród i upominków. Znalazły się wśród nich m. in. prezenty od portalu w.bibliotece.pl, a „sówki” - jak zwykle - cieszyły się dużą popularnością.
_konkurs.jpg czytanie_Tuwima.jpg
Na scenie głównej w kilkudziesięciominutowych odstępach odbywało się podsumowanie ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Czytaliśmy oczywiście Tuwima. Tym razem dzieci - dzieciom. Młodzi ludzie bardzo chętnie wychodzili do mikrofonu, aby poczytać wiersze.

konkurs.jpg konkurs
konkurs_.jpg konkurs_