18.05.2016„Biblioteka inspiruje”

W ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywał się pod hasłem „Biblioteka inspiruje” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie i w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej odbyła się Uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Bohaterem spotkania był krasnal Hałabała, który osobiście czynił honory pasowania. Podczas spotkania zaprezentowany został fragment książki „Z przygód krasnala Hałabały”. Uczniowie rozmawiali jakie korzyści płyną z czytania książek, jak wpływa ona na naszą wyobraźnię.
W Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się też spotkania z przedszkolakami, podczas których czytane były fragmenty książek, dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki oraz własnoręcznie wykonały zakładki do książek.

IMG_0314.jpg IMG_0314
IMG_4353.jpg IMG_4353