24.05.2016„Podziel się z innymi swoimi pasjami” - wystawa prac rękodzielniczych

Każdy robiony własnoręcznie przedmiot, jest jedyny w swoim rodzaju. W jego powstanie wkłada się całe serce, talent i emocje. Nie można zatem porównywać rękodzieła artystycznego do gotowych przedmiotów kupowanych w sklepie.

Podziwiam osoby, które potrafią z kłębka wełny wyczarować serwetkę obrus, czy rękawice. Robótki ręczne w dawnych czasach były domeną każdej hrabianki i arystokratki, które zajmowały się nimi w większości dla przyjemności.
Obecnie robótki ręczne budzą coraz większe zainteresowanie.
Wymagają co prawda wygo­spod­arow­ania­ dużej ilości czasu, którego współczesnym kobietom zawsze brakuje, ale mają swoje zwolenniczki.
I choć praca na drutach czy szydełku wydaje się być dla wielu nie wartą wkładanego w nią wysiłku, gdyż gotowe towary czekają w sklepach są i takie panie, które starają się same zrobić coś jedynego w swoim rodzaju.

W poniedziałek czytelnicy mieli przyjemność oglądać prace jednej z takich kreatywnych osób, która zajmuje się szydełkowaniem.
Ta pasja daje wiele satysfakcji, tym bardziej gdy słyszy się zachwyty innych.

We wtorek można było w bibliotece oglądać prace czytelniczki zajmującej się amatorsko techniką decupage. To rękodzieło pozwalające stwarzać przedmioty na nowo. Można ozdabiać wszystko od drewna, słoików i butelek poprzez karton do tkaniny. Wystarczy trochę farby akrylowej, lakieru wodnego, serwetek ogrom cierpliwości i wolnego czasu.. Oj tak, gdyż wiele drobiazgów ozdobionych decoupage robi się kilka dni - warstwy muszą wyschnąć...
Ale efekty są, zobaczcie sami :)😊
071.jpg

Następnego dnia odwiedzający naszą filię mogli zapoznać się z kursem na wykonanie drzewka kwiatowego, przygotowanego przez kolejnego wystawcę.
Jest to bardzo ciekawa propozycja, gdyż takie drzewko może stanowić ciekawą ozdobę parapetu, półki i stołu. Co najważniejsze - każde z nich będzie wyjątkowe.
Ja na pewno skorzystam z turialu. Bardzo lubię rękodzieło.
076.jpg
,.jpg

Ostatnie dwa dni tygodnia można było obejrzeć prace osób , których pasją jest scrapbooking. Wśród nich znalazły się pudełeczka, które mogą pomieścić mały prezent i stanowić wyjątkową jego oprawę oraz kartki okolicznościowe.
078.jpg
080.jpg

Scrapbooking jest mi osobiście wyjątkowo bliski. Ten rodzaj rękodzielnictwa zauroczył mnie kilka lat temu i trwa do dnia dzisiejszego.
Chociaż scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów ze zdjęciami, obecnie wykorzystuje się ją do tworzenia kartek okol­iczn­ości­owyc­h, zaproszeń, pudełek, torebek na upominki, kalendarzy, zbiorów przepisów, etui na płyty cd itp. możliwości są praktycznie nieograniczone. W tej technice nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. [RM]

071.jpg 071
jpg, 3.0 MiB, 2193x1611