02.06.2016 IV Gminny Konkurs recytatorski p.t. „Polscy Poeci Dzieciom”

Czwartkowe przedpołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej było poświęcone twórczości polskich poetów. Tradycją już stało się organizowanie corocznego Konkursu Recytatorskiego p.t. „Polscy Poeci Dzieciom” dla klas I-III ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W tym roku konkurs odbył się 19 maja 2016 r.. Wzięło w nim udział 51 dzieci z dziewięciu szkół .

Główne cele konkursu to m.in.: promocja twórczości polskich poetów, prezentacja recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestniczenia w kulturze, promowanie młodych talentów.

Jury w składzie: Elżbieta Stoch-kierownik GBP w Poroninie, Alicja Wierzbanowska- referent ds. promocji BCK w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Bernadeta Młynarczyk- emerytowana polonistka z Czarnej Góry oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Organizatorzy oraz jury składają serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom, dziadkom za zachęcenie oraz przygotowanie dzieci, za zainteresowanie oraz liczny udział w konkursie. W przyszłości zachęcamy również do poszukiwania różnorodnego repertuaru, a także sięgania po współczesnych poetów. Podziękowania składamy także naszym sponsorom: Miejskiej Bibliotece Publicznej im. S. Żeromskiego w Zakopanem oraz spółce GS Bukowina Tatrzańska.

Więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

IMG_2760.jpg IMG_2760