09.06.2016Noc Bibliotek - podsumowanie

4 czerwca po raz pierwszy ucze­stni­czyl­iśmy­ w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Na odwiedzających czekało wiele przygotowanych przez nas atrakcji.

Najmłodsi uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć dwa przedstawienia teatru kamishibai - „Szukając Marudka” i „Legendę o Skarbniku” oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyli papierowe cuda z origami i zakładki do książek według własnych pomysłów. Dużym zain­tere­sowa­niem­ cieszyły się wystawy zbiorów Regionalnej Izby Pamiątek Oświatowych oraz książek dla dzieci. Odwiedzający rozwiązywali również quizy interaktywne dotyczące literatury, sprawdzali, co kryje tajemnicza skrzynia i współtworzyli drzewo ulubionych książek. Wiele emocji towarzyszyło wspólnemu graniu w kąciku gracza oraz rozbijaniu przez dzieci bajkowych piniat wypełnionych konfetti i cukierkami. Na zakończenie wizyty każdy uczestnik otrzymał słodki upominek z przesłaniem, a na najmłodszych gości czekały fantazyjne balony i naklejki.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy na kolejną edycję Nocy Bibliotek w przyszłym roku!

dscf0039.jpg img_1499.jpg img_1541.jpg

img_1499.jpg img_1499