20.06.2013Biblioteka ogłasza X edycję konkursu fotograficznego "ZANURZENI W PRZYRODZIE"

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie prowadzi działalność edukacyjną i popu­lary­zato­rską­
w dziedzinie ekologii poprzez funkcjonowanie w strukturze Biblioteki Centrum Edukacji Ekologicznej.
W ramach rozwijania zainteresowania problematyką ochrony środowiska Biblioteka organizuje konkurs fotograficzny ph. „ZANURZENI W PRZYRODZIE”. Jest to X edycja konkursu adresowanego do młodzieży gimnazjalnej, uczniów szkół pona­dgim­nazj­alny­ch i studentów, obejmującego zasięgiem powiat konecki. Organizatorzy zapraszają do udziału również młodzież z terenu województwa świę­tokr­zysk­iego­.

Cele konkursu:
- Rozwijanie zainteresowania młodzieży i pedagogów problematyką ekologii.
- Uświadamianie zagrożeń będących skutkiem działalności człowieka.
- Uświadamianie konieczności ochrony zasobów przyrody i krajobrazu.
- Kształtowanie wśród młodzieży aktywnej postawy obserwatora-badacza przyrody.
- Inspirowanie młodzieży do indywidualnej troski o stan środowiska.
- Kształtowanie postawy odpo­wied­zial­nośc­i ekologicznej.
- Zwrócenie szczególnej uwagi uczestników na najbliższe otoczenie – to, w którym żyją.
- Zachęcanie społeczności lokalnych do aktywizacji działań na rzecz ochrony środowiska.
- Podkreślanie piękna przyrody.
- Rozwój wrażliwości artystycznej.

Zasady konkursu:

1. Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych
    i studentów.
  2. Zadaniem uczestnika jest wykonanie 10 fotografii prezentujących wyniki obserwacji przyrody
    lub zabytków wkomponowanych w środowisko przyrodnicze.
  3. Uczestnicy mogą składać wywołane fotografie, jak równie! w formie zapisu cyfrowego na płycie CD.
  4. Zgłoszone prace konkursowe należy opisać imieniem i nazwiskiem, podać dokładny adres zamieszkania oraz nazwę szkoły.
  5. Prace należy dostarczyć lub przesłać do organizatora w terminie do 15 września 2013 r. na adres:
    Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
    ul. Partyzantów 1
    26 - 200 Końskie
    z dopiskiem na kopercie „ZANURZENI W PRZYRODZIE”.
  6. Komisja konkursowa powołana przez Organizatora dokona oceny prac w poszczególnych kategoriach:
    Kategoria I - uczniowie gimnazjów
    Kategoria II - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
    Kategoria III - studenci
    Prace oceniane będą pod względem oryginalności spojrzenia na otaczające środowisko, umiejętności podpatrywania przyrody, kompozycji tematycznej zbioru fotografii oraz poziomu artystycznego i stopnia profesjonalizmu.
  7. Laureaci – zdobywcy miejsc I, II i III oraz uczestnicy wyróżnieni przez Jury otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt fotograficzny, turystyczny, książki). Jury może dokonać innego podziału nagród. Nagrodzone i wyróżnione prace eksponowane będą na wystawie (X 2013 r . – VI 2014 r.) w siedzibie Biblioteki oraz na stronie internetowej Biblioteki www.biblioteka.konskie.pl
  8. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w październiku br. w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie.

Plakat Zanurzeni w przyrodzie 2013.jpg Plakat Zanurzeni w przyrodzie 2013
jpg, 7.5 MiB, 3425x4843