14.06.2016POLSCY POECI DZIECIOM

17 maja w Muzeum Pro Memoria Edith Stein odbył się organizowany już po raz czwarty przez Filię nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu konkurs recytatorski dla przedszkolaków "Polscy poeci dzieciom".
W zmaganiach o miano mistrza recytacji wzięło udział 19 dzieci z następujących przedszkoli:
Przedszkole im. św. E. Stein
Niepubliczne Przedszkole „Stumilowy Las”
Niepubliczne Przedszkole Językowe „Wyspa Szkrabów”.
W oczekiwaniu na werdykt jury, uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", przygotowanie przez klasę III ze Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein, pod kierownictwem p. Agaty Kowalskiej.
Niełatwego zadania ocenienia występów małych uczestników podjęło się Jury w składzie: Beata Szczygieł dyrektor PKO BP, która pełniła funkcję przewodniczącej, Joanna Brzezina dyrektor MPBP, Danuta Szulc ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Olgierd Kniejski radny miejski, autor wielu publikacji.
Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce:
Wojciech Gabryel z Przedszkola Miejskiego nr 1;
II miejsce:
Magdalena Witek z Przedszkola Miejskiego nr 3;
III miejsce:
Aleksander Ostrowski z Przedszkola Miejskiego nr 6
Wyróżnienia:
Agata Żyłka z Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Paulina Witek z Przedszkola Miejskiego nr 6.
Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane również przez Sponsorów. Podziękowania i drobne upominki otrzymały także nauczycielki i mamy przygotowujęce dzieci do występów oraz p. Agata Kowalska i uczniowie klasy III.
Sponsorzy:
PKO Bank Polski
Elhand Transformatory
Składamy sponsorom, jurorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.
Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy uczestnikom Konkursu, i zapraszamy za rok.

1.jpg 1
3.jpg 3