20.09.2012LATARNICY Polski Cyfrowej zapraszają !

W Mrągowie rusza realizacja ogólnopolskiego programu Polska Cyfrowa Równych Szans wspieranego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, a skierowanego do osób w wieku 50+, które chciałyby nauczyć się podstaw obsługi komputera i Internetu. Biblioteka Miejska w Mrągowie włącza się w realizację tego programu. Latarnicy to wolontariusze, którzy pomogą zainteresowanym zdobyć umiejętności praktyczne w zakresie obsługi komputera i Internetu. Nie będą prowadzić nudnych kursów komputerowych, lecz będą dzielić się swoją wiedzą oraz umiejętnościami zdobytymi przez lata używania komputerów. Pokażą jak napisać pismo w programie Word, jak założyć skrzynkę pocztową, jak wysłać e-maila do znajomych, jak znaleźć przepis kulinarny czy założyć konto na Gadu Gadu czy NK..., oraz wiele innych użytecznych czynności. Nie będą obciążać wiedzą techniczną dotyczącą działania komputera, a skupią się na praktycznej stronie jego obsługi. W programie PCRS osoby w wieku powyżej 50 roku życia nazywane są „wykluczonymi”. Wiąże się to z tym, że kilkumilionowa grupa osób w niewielkim stopniu ma do czynienia z Internetem, i nie ma świadomości jak bardzo jest on użyteczny i pomocny w życiu codziennym. Teraz mają okazję przekonać się o tym. W Mrągowie Latarnikami są: Zofia Wojciechowska, Maria Mikołajczyk i Grzegorz Cendrowski. Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się w piątek 28 września br. o godz. 17,00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Latarnicy i Biblioteka Miejska :)😊 zapraszają.

MM

MAINFOTO.jpg MAINFOTO