02.07.2013Książka-uczy, bawi i pomaga marzyć

Starajmy się by była obecna w życiu naszych dzieci każdego dnia.Przedszkole Samorządowe w Rychtalu zachęca swoich wychowanków do sięgania po książkę.Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rychtalu możemy pochwalić się tym, że ,,torujemy drogę” przyszłym czytelnikom, zaszczepimy chęć do czytania, utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.Dzieci z naszego przedszkola od wielu lat z przyjemnością odwiedzają bibliotekę, wiedzą że spotkania z książkami to okazje do wspólnych recytacji wierszy, poznawanie sylwetek pisarzy i poetów, udział w konkursach literackich i plastycznych ,oraz zgaduj- zgadulach. Tak było także i w tym roku szkolnym dzieci z grupy ,,Pszczółek” wraz  z nauczycielką Danutą Mikołajczyk -systematycznie uczestniczyły w zajęciach, organizowanych w bibliotece i przedszkolu.Tematem pierwszego spotkania było zapoznanie z biblioteką. Dzieci obejrzały działy z różnymi książkami, katalogi biblioteczne, zapoznały się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych. Dzieci były cały czas aktywne. Świadczyły o tym ich wypowiedzi, pytania oraz uważne słuchanie objaśnień pani kierownik Ewy Walków. Ponadto poznawały znaczenie książki w życiu każdego człowieka, miały okazję wykonać własną książkę, słuchały utworów czytanych przez pracowników przedszkola i panią Ewę Walków. Spotkania inspirowały dzieci do działalność plastycznej, czego rezultatem był udział w konkursie pt. ,,Twórczość Juliana Tuwima w oczach dziecka”. Spośród 60  nadesłanych prac nasze dzieci zajęły wysokie lokaty:
I miejsce zajęły Oliwia Ślusarek i Amelia Świerczyńska   z grupy ,,Pszczółki”
II miejsce zajął Patryk Barzyk także z grupy ,,Pszczółki”
III miejsce zajęła Iga Nowak z grupy ,,Biedronek” także z naszego przedszkola.
Drugim konkursem jaki odbył się z udziałem naszych wychowanków był konkurs
pt. ,,Mój ulubiony wierszyk” dzieci wraz z rodzicami przygotowały wierszyki i zaprezentowały je właśnie  w konkursie.
Mali artyści zachwycali naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Na koniec wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy oraz na słodki poczęstunek.
W maju dzieci wystąpiły w programie artystycznym z okazji ,,ŚWIĘTA KSIĄŻKI, BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEKI” zaprezentowały wiersze i piosenki, złożyły życzenia
Pani Ewie Walków i podziękowały za współpracę. Podarowały także skromny upominek.

DSCN4460.jpg DSCN4460
DSCN4409.jpg DSCN4409