04.07.2016"Przyjaciele książek"

W dniu 17 czerwca 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku odbyło się uroczyste spotkanie, na którym został podsumowany innowacyjny program pt. "Przyjaciele ksiązek".
Był to program, który powstał w porozumieniu dwóch instytucji : Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku oraz Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Obejmował on rok szkolny 2014/2015 i 2015/2016. Do programu została wytypowana jedna klasa z nauczania początkowego.
Klasa wraz ze swoą wychowawczynią spotykała się raz w miesiącu w bibliotece lub w szkole na głośnym czytaniu wybranej przez bibliotekarza książki. Wybierane były książki, które bawiły, wpływały na uczucia i z prostotą pokazywały postawy bohaterów. Ślad po naszych "książkowych"spotkaniach pozostanie w szkole, w postaci kolorowego albumu. Album powstał z wykonanych przez uczestników spotkań ilustracji. Jest "czym oko nacieszyć". Są tu obrazki, każdy inny, bogate w szczegóły, kolorowe i pełne dziecięcej fantazji i wyobraźni.
Na pamiątkę tych spotkań każdy z uczestników otrzymał dyplom, który zaświadcza, że jest przyjacielem książek oraz wartościową książkę autorki Anny Czerwińskiej-Rydel, którą poznaliśmy w tym roku na spotkaniu autorskim. Rogoźnik 1.jpg
Mamy nadzieję, że dzieci jeszcze bardziej pokochają ksiązki, z zapałem będą chłonąć ich treści oraz pociągną za sobą innych, by również oni dołączyli do przyjaciół książek.

Rogoźnik 1.jpg Rogoźnik 1