08.07.2016Seniorzy zwiedzali Wrocław

Świat jest książką,
a Ci, którzy nie podróżują,
czytają tylko jedną jej stronę.
Św. Augustyn
Działania biblioteki publicznej nie ograniczają się tylko do pracy z książką. Równie ważne są relacje z czytelnikiem, a także integracja lokalnego środowiska seniorskiego. W dniach od 22 do 23 czerwca 2016 roku została zorganizowana wycieczka do Wrocławia i okolic, w której wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Klubu Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”. Wspó­łorg­aniz­ator­em wyjazdu była Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec. Wyjazd miał charakter integracyjny.
W pierwszym dniu zwiedzania turyści odwiedzili Trzebnicę, Szczawno Zdrój następnie przejechali do Zamku Książ – jednego z największych zamków w Polsce. Obejrzeli miejsca spotkań koronowanych głów, w którym historia arys­tokr­atyc­zneg­o rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej. Na końcu Kompleks Riese – Zwiedzanie Podziemnego Miasta Hitlera z czasów II wojny światowej.
W drugim dniu Seniorzy rozpoczęli przygodę z jednym z najstarszych polskich miast – od zwiedzania Panoramy Racławickiej – jednego z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dzie­więt­nast­owie­cznej kultury masowej. Seniorzy zwiedzili również Stare Miasto (starówkę, ratusz, piwnicę świdnicką, Politechnikę Wrocławską, Plac Solny, Tanie Jatki, Afrykarium, ZOO, ogród japoński.
Kolejny wyjazd zorganizowany przez p. Katarzynę Gromalę – kierownika biblioteki miał wiele pozytywnych aspektów – łączył przyjemne z pożytecznym, pozwolił miło spędzić czas i zacieśnił więzi między seniorami.
Katarzyna Gromala

DSC01513.jpg DSC01513