24.08.2016"Wakacje z książką i nie tylko... "

W Bibliotece Publicznej w Pyzówce i Rogoźniku wakacyjny lipiec upłynął bardzo inspirująco i kreatywnie.Chętni do wspólnej zabawy korzystali z różnorodnych zajęć i warsztatów. Na początek odbyła się edukacyjna lekcja biblioteczna upamiętniająca życie i twórczość Czesława Centkiewicza w 20. rocznicę śmierci polskiego pisarza, reportażysty i podróżnika. Na zajęciach plastycznych uczestnicy wykonali papierowe zwierzęta z łąk i pól metodą mini origami z kółek. Nie zabrakło też gier planszowych i zabaw ruchowych, m. in.: wygibajtus oraz kręgle. W lipcu obchodzimy Dzień Czerwonego Kapturka. Z tej okazji nie mogło zabraknąć spotkania z książką „Czerwony Kapturek” i głośnego czytania bajki. Gościem specjalnym spotkań bibliotecznych była artystka plastyk pani Maria Mrożek, która przeprowadziła warsztaty ceramiczne. Pod jej czujnym okiem mali artyści wykonali ceramiczny medal dla bibliotek. Dodatkowo w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku odbył się turniej szachowy z nagrodami, a w Pyzówce warsztaty kulinarne, na których uczestnicy robili pyszne gofry i zajęcia przyrodnicze, na których sadziliśmy kwiaty doniczkowe.Po każdych zajęciach uczestnicy otrzymywali drobne gadżety biblioteczne (zakładki do książek, naklejki, plany lekcji) i dyplomy uczestnictwa.
Dziękujemy pani Marii za ciekawe warsztaty, a uczestnikom za wspólnie spędzone chwile.
Zapraszamy do częstych odwiedzin naszych bibliotek.

pyzowka2016.jpg

pyz2.jpg