01.09.2016Narodowe Czytanie 2016

W dniu 3 września 2016 roku odbędzie się 5 już edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, ogłoszonej przez prezydenta Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej, podczas której będziemy wspólnie czytali powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie po raz kolejny włączy się w organizację tego doniosłego wydarzenia.

NC_2016.jpg

W Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej we wspólne czytanie "Quo vadis" w sobotnie południe włączą się trzy nasze filie:

• Filia nr 6 przy ul. Dobrego Pasterza 6 (o godz. 12:00),
  • Filia nr 16 przy Al. Pokoju 33 (o godz. 11:00),
  • Filia nr 17 przy ul. Brodowicza 1 (o godz. 12:00).

Celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z najw­ybit­niej­szym­i dziełami literatury polskiej. W ramach happeningu nasi bibliotekarze przebrani w stroje z epoki wyjdą poza mury bibliotek i odczytają wspólnie z uczestnikami akcji wybrane fragmenty „Quo vadis”. Wydarzeniu towarzyszyć będą również wystawki dotyczące twórczości Henryka Sienkiewicza, zorganizowane w filiach ŚBP biorących udział w akcji.
Ponadto każdy, kto kocha książki i pragnie uczestniczyć w tym kulturalnym wydarzeniu może przyjść z wybranym przez siebie fragmentem „Quo vadis” i odczytać go podczas trwania akcji. Dla zain­tere­sowa­nych­, którzy nie przyniosą własnych fragmentów, a będą chcieli odczytać fragment powieści, bibliotekarze przygotują fragmenty „Quo vadis”, które będą czekać w Bibliotece.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Bibliotekarzy w stroje z epoki ubierze nasz Sponsor - Firma Megastroje.pl Dziękujemy bardzo!

NC_2016.jpg NC_2016